Lady Diana ve Prens Charles 15 takvim evliliğini yıl yıl inceledik:...
Yıl 1977: Bu fotoğrafta Charles; her şeyden habersiz, onu aynı yıl kendi kız kardeşi Leydi Diana Spencer ile tanıştıran Leydi Sarah Spencer ile

Paylaş

Yıl 1977: Bu fotoğrafta Charles; her şeyden habersiz, onu aynı yıl kendi kız kardeşi Leydi Diana Spencer ile tanıştıran Leydi Sarah Spencer ile

Charles ve Diana’nın kızkardeşi Sarah kısa bir zaman flört etseler de, Sarah Charles ile katiyen evlenmeyeceğini söylediği konuşulmuş. Bu sözler ise gerçekte Charles ve Diana’nın ilişkisini başlatan ilk kıvılcım.. Leydi Sarah ise onları bir araya getirdiğini bildiği için o dönemlerde ilerisini hiç bilmediği için kendisine “aşk tanrısı” dermiş.

Yıl 1980: Gelecekte Prenses Diana olacak Diana, burada 16 yaşında

Paylaş

Yıl 1980: Gelecekte Prenses Diana olacak Diana, burada 16 yaşında

Charles’la bu yaşında tanışmışlar.

Yıl 1980, Ocak ayı: Bir fotoğraf düşünün ki ileride eşinizin sizi aldattığı yeni eşiyle yan yana bir fotoğraf karesindesiniz.

Paylaş

Yıl 1980, Ocak ayı: Bir resim düşünün ki ileride eşinizin sizi aldattığı yeni eşiyle ast yandan bir fotoğraf karesindesiniz.

Bu bile onun yasını tutanlara oldukça ağır bir fotoğraf karesi. Burada Diana’nın yanına duran Camilla Parker-Bowles, Prens Charles’ın yarıştığı Ludlow Yarışlarına misafir gelmiş. Kim bu Camilla derseniz; Charles ve Camilla 1970’te tutkulu bir aşk yaşadığı büyük aşkı. Charles 1971’de Kraliyet Donanması’na gittiğinde ise terketmek zorunda kalmışlar. Charles donanmadan geri döndüğünde geri döndüğünde Camilla İngiliz Ordusu subayı erkek arkadaşı Andrew Parker-Bowles ile nişanlanmış haldedir ve 1973’te evlenirler.

Yıl 1980, Eylül ayı: Diana 19 yaşında.

Paylaş

Yıl 1980, Eylül ayı: Diana 19 yaşında.

Basında yavaş yavaş Charles ile Diana’nın evleneceği konuşuluyor. Herkes onları fazla yakıştırıyorlar. Onlar ise yalnızca 12 kere birbirlerini görmüş haldeler.

Yıl 1981, Ocak ayı: Charles'a babasından gelen o mektup

Paylaş

Yıl 1981, Ocak ayı: Charles’a babasından gelen o mektup

Prens Philip Charles’a bir mektup yazdı ve bu mektup oldukça sertti; “Ya Diana’ya öneri et ya da onu özgürlük bırak.” Charles’ın bu dönemde bir arkadaşına, “Hiç kuşkusuz tahmin edebileceğiniz gibi caymak facia olurdu” demiş ve eklemiş “Bu yüzden şeytanla derin mavi deniz arasındaydım.”

1981 Şubat ayı; nişanlandılar

Paylaş

1981 Şubat ayı; nişanlandılar

Mektubun etkisi az önce geçmeden önerge geldi. Charles, 32 ve Diana 19 yaşında bütün dünyaya Buckingham Sarayı’ndan nişanlandıklarını duyuruyor

Yüzük tanıdık geldi mi?

Paylaş

Yüzük aşina geldi mi?

Nişanlandıklarında Prens William da onu Kate Middleton’a vermişti.

Gelelim 1981 Mart ayına;

Paylaş

Gelelim 1981 Mart ayına;

Diana, Londra’daki Goldsmith’s Hall’da bir Gala Takviye Konserinde Prens Charles ile ilk önce herkesin önünde çift olarak resim verir. Bundan Böyle ilişkileri dünyanın değişik ucundan bile duyulmuştur, Prenses Diana’nın ne dek tarz sahibi olduğu ise başta burada basının dikkatini çekmiştir.

Mart 1981:

Paylaş

Mart 1981:

Prens Charles ile artık herkesin bildiği bir ilişki yaşayan ve başta herkese açık bir yerde görüntülendiği dönemde onun üstünde omuzları açık siyah bir elbise olmadı tüm İngiliz basınının dikkati çekmişti. Çünkü Kraliyet geleneklerine tarafından omuzları açık kıyafetler tercih edilmiyordu. Tam da bu fotoğrafın ardından onun lakabı “Gözü Kara Di” olarak anıldı.

Mayıs 1981

Paylaş

Mayıs 1981

Nişanın peşinde İskoçya’da bir balayına çıkmışlar. Ve evet Hunter yağmur botlarının günümüzde de hala moda olması da bu fotoğraf karesiyle başlıyor.

Haziran 1981: Diana ilk Kraliyet Ascot'una katılır

Paylaş

Haziran 1981: Diana ilk Kraliyet Ascot’una katılır

Haziran 1981: Evlilik öncesi şüphelenmeler başlıyor

Paylaş

Haziran 1981: Evlilik öncesi şüphelenmeler başlıyor

Diana, düğününe değin Prens Charles ile Camilla Parker-Bowles arasındaki ilişki konusunda epeyce düşünceliydi. Diana’nın biyografi yazarı ve yazarı Andrew Morton’a tarafından, prens Camilla’ya düğünden önce bir armağan verdiğinde, Diana kız kardeşlerine düğünü iptal etmek istediğini söyledi. Kız kardeşleri, kraliyet evliliğinden caymak için çok geç olduğunu söyleyerek onu devam etmeye zorladı.

Nişanlılık dönemlerinin son pozu da bu kare

Paylaş

Nişanlılık dönemlerinin son pozu da bu kare

Düğün Günü: 29 Temmuz 1981

Paylaş

Düğün Günü: 29 Temmuz 1981

Charles ve Diana, 29 Temmuz Çarşamba günü St. Paul Katedrali’nde evlendiler ve Diana artık resmen Galler Prensesi Diana’dır.

Paylaş

“Kocama öyle aşık olduğumu ve gözlerimi ondan alamadığımı hatırlıyorum,”

Bu sözleri nikah günü için yıllar sonradan söylemişti Diana. “Muhakkak dünyadaki en şanslı kız olduğumu düşündüm. Eşimdi ve daima bana göz kulak olacaktı. Böyle düşünmekte haksız mıyım?” sözleri de bu cümlenin arkasında geldi.

Yeni evliler, 31 Temmuz 1981'de Akdeniz'e doğru yatlarıyla balayına çıkarken binlerce kişi marinada onları uğurluyor.

Paylaş

Yeni evliler, 31 Temmuz 1981’de Akdeniz’e içten yatlarıyla balayına çıkarken binlerce birey marinada onları uğurluyor.

Kol düğmelerindeki CC detayı: Balayı çok kötü geçecekti

Paylaş

Kol düğmelerindeki CC detayı: Balayı fazla kötü geçecekti

Prenses Diana, Camilla’dan Prens Charles’a hediye edilen kol düğmelerini balayı devam ederken keşfettiğinde, royal düğün, kraliyet yatıyla balayı, her şey etkisini yitirdi. Peri masalı sanıldığı kadar pembe değildi.

Diana Charles’ın gömleğindeki kol düğmelerine baktığında tıpatıp Chanel amblemi gibi iç içe geçmiş iki C harfi fark etti. Charles’a o gün “bunları sana Camilla verdi yok mi?” diye sordu. Cevap “evet” oldu. “Bir arkadaştan küçük bir hediye”.

Diana daha sonra kavga ettiklerini ve Charles’ın onu kıskanmakla suçladığını anlatıyor biyografisinde.

Düğünden sonraki aylarda Prenses Diana

Paylaş

Düğünden sonraki aylarda Prenses Diana “bulimia” ile mücadele etmeye başladı ve evliliğindeki gerginlikler arttıkça koşul daha da kötüleşti.

Prenses Diana, Andrew Morton’a ses kasetinde, “Çaresizdim, çaresizdim. Kendimi ilk hasta ettiğim zamanı hatırlıyorum. Çok heyecanlandım çünkü bunun gerginliğin giderilmesi olduğunu düşündüm,” dedi.

Kasım 1981; Yorgun Prenses

Paylaş

Kasım 1981; Bitkin Prenses

Resmi bir etkinlikte Prenses gözlerini kapalı şekilde basına yakalanır. Ertesi gün Buckingham Sarayı, Diana’nın kendisine ve Prens Charles’ın birincil çocuğuna hamile olduğunu duyurur.

Haziran 1982

Paylaş

Haziran 1982

Düğünlerinden bir yıl daha sonra Prenses Diana, ilk oğlu Prens William’ı kucağına alıyor. Fakat Diana’nın dört aylık hamileyken ortaya çıkan Charles’ın onu dinlemesi için “kendini merdivenlerden altında atması” haberi ise umutsuz ve ağır bir girişim olarak tarihin sayfalarında kalacaktır.

Kasım 1983

Paylaş

Kasım 1983

Bir çocuk yapmanın evlilikleri kurtaracağı fikri çoğu çift için ne kadar yaygın olsa da pek da biçare bir fikir olduğu bu fotoğraftaki gülümsemelerin bile ardına saklanmış şekilde duruyor.

Eylül 1983

Paylaş

Eylül 1983

Saray, Charles ve Diana’nın ikinci çocuklarını beklediklerini duyurur, fakat bir hafta sonradan Diana, Balmoral’da tatildeyken düşük yaptığı haberini verir.

Ama birkaç ay sonra bu haber gerçek olur

Paylaş

Ama birkaç ay daha sonra bu haber gerçek olur

Bu karede ise Diana Harry’e gebe.

Eylül 1984: Harry doğdu

Paylaş

Eylül 1984: Harry doğdu

Diana, Charles’ın ikinci çocuğu Prens Harry’yi doğurur. Kız çocuk isteyen Prens Charles’ın birincil tepkisi “Aman Allahım, kızıl saçlı” olmuştur.

Haziran 1985: Bu öpücük belki de bir mesaj

Paylaş

Haziran 1985: Bu öpücük belki de bir mesaj

Diana, Cirencester’daki bir polo maçında Charles’a bir ödül verdikten daha sonra onu dudaklarından öpüyor. Yıllar sonradan Meghan, Sentebale Polo Maçında Harry için aynısını yaptı. Fakat Diana’nın bu hareketi ola ki de Camilla’ya ailesinin arkasında olduğu vazgeçmeyeceği mesajıydı.

Ekim 1985

Paylaş

Ekim 1985

Avusturalya gezilerinde dans ettikleri bu ikonik fotoğrafta Diana’nın zümrüt tacı ve yeşil elbisesi herkese onun reel bir prenses olduğunu ispat ediyor gibi.

Nisan 1986: Astrologtan yardım isteği

Paylaş

Nisan 1986: Astrologtan destek isteği

1986’nın Nisan ayı; Prenses Diana’nın, astrologu Penny Thornton’a ulaştığı ve destek istediği tarih. Thornton ilk ilk olarak bu çağrıyı kraliyetten korktuğu için reddettiğini söylüyor. “Ilk Olarak, bir kitabın son teslim tarihinin baskısı nedeniyle Diana’nın haritasına bakmayı reddettim, oysa ‘Tünelin sonunda ışık olup olmadığını bilmek istiyorum’ dediği anda onu hemencecik görmeyi kabul ettim,”

Aralık 1986

Paylaş

Aralık 1986

Dört kişilik aile, Kensington Sarayı’ndaki evlerinde çekilen bir portrede fazla mutlu görünüyorlar, ama hiçbir şey göründüğü gibi yok işte; çünkü aynı sene Charles’ın Camilla ile ilişkisini her yerde alevlendirdiği sene.

Şubat 1989

Paylaş

Şubat 1989

Prenses Diana nihayet Camilla ile bir partide kocasıyla olan ilişkisi konusunda yüzleşmeye karar veriyor. Yıllar daha sonra boşanmanın arkasında veridği röportajda Camilla’yı bir yerde yalnız yakaladığında “Charles ile aranızda neler olduğunu biliyorum ve bunu bildiğimi unutmamanı istiyorum” dediğini açıklamış ve eklemiş “Ondan fazla korkmuştum.”

Erotik telefon konuşmaları

Paylaş

Erotik telefon konuşmaları

1989’da Prens Charles’ın telefonu basın tarafından dinlendi ve Camilla ile gece geç saatlerde yaptığı erotik içerikli telefon görüşmeleri kaydedildi. Sonuç, kasetler 1993’te piyasaya sürüldüğünde “Camilla-gate” olarak tanıdık kraliyet skandalı artık geri dönülemez halde patlak vermişti.

Mart 1990

Paylaş

Mart 1990

Bu saatten sonradan karoser dilleri her şeyi muhakkak etse de kraliyet faaliyetlerini sürdürmek için bir arada olmaya devam ettiler. Bunun Diana için ne kadar sıkıcı ve onur kırıcı olduğunu düşünmek bile tatmin edici.

Ekim 1991; Mutsuzluklarını fotoğraf için bile saklayamadıkları bir Kanada ziyareti

Paylaş

Ekim 1991; Mutsuzluklarını resim için bile saklayamadıkları bir Kanada ziyareti

Şubat 1992

Paylaş

Şubat 1992

Bu öpücüğün arkasından Diana’nın yakın arkadaşı James Gilbey’e Charles’la olan hayatı için “hakiki cefa” dediği ortaya çıktı.

Mayıs ayında gazeteci Andrew Morton, Prenses ile röportajların yer aldığı Diana: Her True Story in Her Own Words adlı kitabını yayınladı.

Paylaş

Mayıs ayında gazeteci Andrew Morton, Prenses ile röportajların yer aldığı Diana: Her True Story in Her Own Words adlı kitabını yayınladı.

Bu yaşam öyküsü, kocasının evlilik dışı ilişkisini ve Saraydaki Prenses Diana için hayatın doğrusu ne değin güç olduğunu tamamen anlatıyor.

Aralık 1992

Paylaş

Aralık 1992

İngiltere Başbakanı John Major, bunun “dostça” olacağını söyleyerek Charles ve Diana’nın ayrılığını resmen duyurdu. Kraliçe Elizabeth’in çifti boşanma için yanında çağırdığı bildirildi. Diana, “Majesteleri” unvanından vazgeçti fakat kraliyet dairesi ve “Galler Prensesi” ünvanı ona bu hikayeden geri kalanlar oldu.

Prenses Diana evliliği boyunca ve özellikle sonrasında anne kimliğiyle çok konuşuldu.

Paylaş

Prenses Diana evliliği her tarafında ve bilhassa ardından anne kimliğiyle çok konuşuldu.

Prens William doğduğunda, bebeğini kraliyet turuna getirmekte ısrar eden ilk kraliyet annesiydi. Sözkonusu çocukları olduğunda Kraliyet kuralları onun için önemsizdi. Diana, bir anne olarak kraliyet protokolünü çiğnemeye devam etti ve burada da görüldüğü gibi oğullarına mümkün olduğunca olağan bir çocukluk yaşatmaya çalıştı.

Ekim 1993: Resmi boşanma olmasa bile Prenses Diana kraliyetten uzak hayatını başlattı

Paylaş

Ekim 1993: Resmi boşanma olmasa bile Prenses Diana kraliyetten uzakta hayatını başlattı

Halk onu çok sevdiği için kraliyet kutlamalarında görmek istediklerini saraya bildirir.

Paylaş

Irk onu çok sevdiği için kraliyet kutlamalarında bakmak istediklerini saraya bildirir.

Bu Diana’nın ünvansız şekilde ve Charles’tan ayrı olarak kraliyet kutlamalarına katıldığı son etkinliktir.

Haziran 1994: İşte o meşhur

Paylaş

Haziran 1994: İşte o meşhur “Lady Diana’nın intikam elbisesi”

Evliliğinizi bitirme kararı aldırtan ve mutluluğunuza gölge düşüren bir ihanete, en zarif karşılığı üzerinizdeki elbise verebilir mi? Bu sorunun cevabı için 29 Haziran 1994 tarihine ışınlanalım.

Kraliyetin kuşkusuz yasaklanmış tuttuğu tüm giysi kuralları bir elbisede özenle toplanmış ve az kalsın Diana’nın mektubu biçiminde üzerinde parlamaya başlamış.

Ardından her şeyin konuşulduğu o röportaj gelir

Paylaş

Arkasında her şeyin konuşulduğu o görüşme kazanç

Martin Bashir’in Prenses Diana ile iyice gizli gizli planlanan ve çaktırmadan yürütülen bomba röportajı dünyaya yayınlanır. Blumia hastalığından, Prens Charles ile olan ilişkisine dek her şeyden bahsedilir, ama en kayda değer kısmı kocasının Camilla ile olan ilişkisi sorulduğunda verdiği şu cevaptı: “Evlilikte üç kişiydik, bu yüzden azıcık kalabalıktı.”

Haziran 1996; Resmi boşanma tarihi

Paylaş

Haziran 1996; Devlete Ait boşanma tarihi

Bu evrak Charles ve Diana’nın yollarını ayıran resmi belgedir. Artık bütün dünyanın önünde resmi şekilde boşanmışlardır. Diana’yla bir uzlaşma yapılır ve Charles ona yakın zamanda her yerde evlenmeyeceğini söyler.

Diana, Prens Charles'tan boşandıktan sonra, kraliyet ailesinin politik meseleleriyle uğraşmayacağını katı bir şekilde halka belirtmesine rağmen, hayır işleri karşısında sınırları zorlamıştır.

Paylaş

Diana, Prens Charles’tan boşandıktan sonradan, kraliyet ailesinin politik meseleleriyle uğraşmayacağını katı bir şekilde halka belirtmesine karşın, hayır işleri karşısında sınırları zorlamıştır.

En önemlisi, Angola’daki kara mayınlarına uyarı sürüklemek için destek kuruluşu Halo ile Angola’ya yaptığı ziyaretti. Oysa çoğu birey bunu kraliyet protokolünün ihlali olarak fark etti. Çünkü resmi olarak bundan böyle Kraliyet ailesiyle bir bağı yoktu.

Boşanmadan bir yıldan biraz daha uzun bir süre sonra Prenses Diana, Paris'te bir araba kazasında aniden ölür.

Paylaş

Boşanmadan bir yıldan biraz daha uzun bir zaman sonradan Prenses Diana, Paris’te bir otomobil kazasında bir anda ölür.

Resimde oğulları William, 15 ve Harry, babalarının yanında, Diana’nın yasını yakalamak için bırakılan anıtları gözlemliyor. Diana’nın ölümünden sekiz sene daha sonra Charles, Camilla ile Windsor Guildhall’da evlenir.

lady diana prens charles lady diana hayatı prenses diana prenses diana hayatı kraliyet hayatı lady diana nasıl öldü lady diana evliliği

By Admin

https://escortantalya.xyz bursa escort/ antalya escort/ antalya escort antalya escort